על ים וגמישות

לפני 3 שנים עברתי לגור ליד הים. השבוע הלכתי על חוף הים בשעה של גאות. המים שטפו שוב ושוב את החוף. מחשבות על שפע. שפע אדיר של מים שוטפים שפע של חול. נהיה לי שמח. נזכרתי במחקרים שקראתי שדיברו על כך שאנשים שחיים ליד הים יותר מאושרים. אפילו עניים שחיים ליד הים דיווחו על איכות חיים טובה משמעותית לעומת בני מעמד זהה שאינם קרובים לים. אני מאמינה שהים מרכך לעומת ההר והמדבר שעושים אותנו קשים. לעמוד להסתכל על הים זה להרגיש עשיר.
הים בשבילי הוא מורה טוב. ההפכפך הזה נראה כל יום אחרת. הוא עובר שינויים מקצה לקצה במצבי גאות ושפל ובכל זאת, נשאר ים. השפל לא יגרום לים להרגיש שלולית. גל גדול לא הופך את הים להר. כל גל הוא חלק מ… גדול ככל שיהיה הוא רק ממלא תפקיד, רק תופעה חולפת בתוך הכחול הגדול. הים העמוק יותר הוא אולי כחול יותר אבל הוא לא יותר ים מהאדווה הרדודה שמלחכת את החוף.
פגיעה נוירולוגית שמגבילה או משנה תפקוד היא סערה גדולה בים החיים. לא אחת, הגלים הסוערים מטלטלים ומאיימים לנפץ את מי שחשבתי שאני עד שקרה אירוע מוחי, עד שהתרחשה פגיעת ראש.
אז מה זה בשבילך “לחזור להיות אני”? האם בהכרח לחזור לעשות את אותם הדברים באותו האופן? זה כמו שהים יגדיר את עצמו דרך הגלים. האם אני יכולה להרגיש “אני”, כמו הים, גם כאשר מתרחש שינוי?
אני מאמינה שהגמישות היא המפתח להישאר שלם בתנאים משתנים. החיים מזמנים לנו שפע של אפשרויות והזדמנויות גם לאחר פגיעה נוירולוגית. בשיטת הטיפול שלי, אני מביאה אנשים לגמישות פיזית-קוגניטיבית-מנטלית. הגמישות הזאת מאפשרת זיהוי הזדמנויות, מאפשרת לעשות שינוי במה שצריך – ולשמור כל מה שמשרת אותנו. דרך תרגול מיוחד של יוגה אני הופכת את מערכת העצבים האוטומטית, הלא מודעת – לנגישה ובשליטה. דרך אימון קוגניטיבי-תפקודי אני משכללת את אופן החשיבה והיכולת לפתור בעיות. דרך הקניה של אסטרטגיות מגוונות אני מטפחת את היצירתיות. כי אם יש לי שפע של כלים אני יכולה לשלוף את הכלי הנכון בזמן הנכון!
אני גמישה=אני תמיד אני. הים תמיד נשאר ים.
קרן 050-2113785

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

תגובה אחת

  1. כתוב מקסים, מאוד התחברתי לסימבוליות של הים וההשתנות שמשאירה את השלם המהותו אותו הדבר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *